Jak wybierać butelki do karmienia?

Wybieranie butelki do karmienia dla dzieci to drażliwy temat. Wszystko rozpoczęło się mnóstwo lat temu, gdy na rynku pojawiły się produkty z syntetycznych produktów. Badacze nadal przeprowadzają doświadczenia nad szkodliwością określonych treści zamkniętych w plastikach, oraz nie dotyczy to tylko butelek, lecz także smoków, jednorazowych pieluszek oraz mnóstwo pozostałych niemowlęcych „niezbędników”. Problem butelek jest zwłaszcza istotny, łączy się jednak z karmieniem dziecka. Należałoby dowiedzieć się, w czym dobierać, jak zakupić butelkę pewną dla dziecka oraz korzystną dla rodzica.

Butelka dla dzieci – typy

Butelki dla dzieci dzielą się na różnorodne typy. Decyzja, jaki typ trafi do określonego domu, należy do rodziców małego. Istotne żeby rodzaj butelki dopasować do wieku dziecka. Dla maluchów oraz niemowląt do blisko 4 miesiąca życia starczą małe butelki o zawartości 90-150 ml, dla małych, które przeszły 4 miesiąc życia dobre będą butelki o zawartości 220 ml. W następnych krokach życia dziecka rodzic oglądając własną pociechę sam będzie wiedział, w jakim czasie wejść na butelkę o większej zawartości.

Czemu dobór butelki oraz smoczka jest istotny?

Dobór smoczka oraz butelki to kwestia osobista oraz bardzo ważna. Nie idzie tutaj tylko o sprawy estetyczne lub wygodę malca, lecz również jego dobro. Jedzenie to dla malca nie lada wyczyn – to kombinacja trzech prac: oddychania, ssania, połykania. Jedzenie z butelki jest dla dziecka mniej czasochłonne aniżeli ssanie piersi, równocześnie mniej dobre dla rozwoju mięśni oraz sprzętu mowy.

Szklana, syntetyczna lub silikonowa?

Pomimo, że butelki szklane stają się teraz jeszcze bardziej powszechne, nadal mnóstwo matek ma obiekcjie, czy szkło to doskonały pomysł. Zestawiając do szkła, plastik nie potłucze się, natomiast do owego, jest lżejszy. Następną sprawą jest zabezpieczenie ogrzewania butelki – temperatura szkła podnosi sie szybciej, zatem jest wyższe zagrożenie poparzenia ręki. Należałoby zatem wyjmować butelkę z podgrzewacze poprzez szmatkę. Przy plastykowej butelce nie ma owego kłopotu. Z innej strony, szkło jest trwalsze oraz prostsze w zachowaniu w czystości.

Co to jest oraz jak funkcjonuje butelka antykolkowa?

Cały widz polega na wyrównaniu ciśnień wewnątrz butelki oraz na zewnątrz. Poza tymże przeciwdziałają przedostawaniu się powietrza do mleka. Specjaliści mówią, iż spożywane poprzez dziecko wraz z mlekiem bąbelki powietrza wywołują kolki, bóle brzucha oraz kłopoty trawienne. Butelki antykolkowe pozostały stworzone, żeby wykluczyć owe przypadłości. Butelki różnią się od siebie systemami, poniektóre zaopatrzone są w wentylowane podstawki, odmienne w odpowietrzający zawór znajdujący się w smoczku, bądź rurki odpowietrzające.